Facebook збирає про вас дані: як обмежити цю функцію

Читать на русском
Автор
Корисні поради щодо конфіденційності ваших даних
Корисні поради щодо конфіденційності ваших даних. Фото Canva

Можна заборонити доступ до ваших даних деяким соцмережам

Ми живемо в цифрову епоху, коли дуже складно зберігати приватність. Великі корпорації стежать за кожною нашою дією, щоб дізнатися наші інтереси й пропонувати відповідну рекламу. У таких умовах неможливо спокійно користуватись телефоном, бо постійно з'являється думка, що за нами хтось стежить. До речі, раніше ми розповідали, що треба обов'язково зробити перед зарядкою пристрою.

Видання Sante+ підказало, як зрозуміти, які дані збирає про вас соціальна мережа Facebook. Для цього треба перейти у розділ "Налаштування та конфіденційність", а тоді обрати "Налаштування".

У самому низу буде пункт "Завантажити вашу інформацію". Це дасть вам змогу скачати дані, які збирала про вас ця компанія. Після закінчення завантаження натисніть "Створити файл".

Тоді ви зможете переглянути інформацію, яку отримав від вас Facebook. Зокрема, особисті дані про вас, IP-адреси, пристрої, на яких здійснювався вхід у соцмережу.

Якщо ви хочете, щоб ця компанія припинила збирати про вас інформацію, треба зробити кілька кроків:

  • Видаліть ті застосунки та ігри, які вам не потрібні. Водночас обмежте доступ іншим програмам до своїх даних.
  • Щоб Facebook не отримував дані про вас з інших програм, треба вимкнути опцію "Керувати діяльністю поза Facebook".
  • Обмежте функцію розпізнавання обличчя.
  • Вимкніть геолокацію на телефоні, щоб до неї не мав доступ Facebook.
  • Теги світлин теж треба вимкнути.
  • Блокуйте рекламу на сайтах, щоб уникнути пікселів цієї соцмережі, тобто, інструменту, який аналізує результативність реклами у Facebook.

Раніше "Телеграф" розповідав, чому корисно тримати телефон під час розмови правою рукою. Таку тезу підтверджував навіть засновник Apple — Стів Джобс.