Життя в місті – не вирок: як виростити помідори на балконі восени

Читать на русском
Автор

Виростити помідори на балконі можливо

Восени дні стають коротшими, а температура за вікном поступово знижується. Проте, навіть за таких умов городники можуть виростити деякі культури на городі, а жителі міста – у себе на балконі.

Зокрема, до перших заморозків ще можна буде поласувати власноруч вирощеними помідорами. Це потребуватиме додаткових зусиль і ймовірного переміщення рослин у приміщення, однак – це можливо. На що звертати увагу під час вирощування помідорів на балконі восени розповідає "Телеграф".

Як виростити помідори на балконі восени

Вибір сорту

Для балкона краще обрати низькорослі або карликові сорти. Це такі сорти, як: "Балконне диво" – маленькі помідори, ідеальні для вирощування в горщиках; "Черрі" – дають невеликі плоди та не потребують багато місця.

Підготовка контейнерів

Варто використовувати горщики об'ємом не менше 10-15 літрів. При цьому, важливо забезпечити хороший дренаж, зробивши отвори на дні, щоб уникнути застою води, а самі горщики наповнити якісним субстратом з великою кількістю органічних речовин.

Світло

Помідори люблять сонце, тому горщики мають стояти на найсвітлішій стороні балкона (південна або південно-західна сторона). Восени дні стають коротшими, тому може знадобитися додаткове освітлення. З цим чудово впораються світлодіодні лампи для вирощування рослин, щоб забезпечити рослинам 10-12 годин світла на день.

Температурний режим

Ідеальна температура для росту помідорів – 18-25°C вдень і не нижче 15°C вночі. Якщо температура на балконі стає занадто низькою, можна занести рослини в приміщення або використовувати укривний матеріал для захисту.

Полив і вологість

Помідори люблять регулярний полив, але не переносять застою води. В осінній період через нижчу температуру земля висихає повільніше, тому варто стежити за станом ґрунту. Він має бути злегка вологим, але не надто мокрим. Для підвищення вологості можна ставити біля рослин відкриті ємності з водою.

Підживлення

Помідорам потрібні поживні речовини. Потрібно використовувати комплексні добрива з високим вмістом фосфору та калію, особливо в період цвітіння та утворення плодів. Рослини варто підживлювати кожні 2-3 тижні або відповідно до інструкцій на упаковці добрив.

Підтримка та обрізка

Низькорослі сорти не потребують особливої опори, але якщо сорти середньорослі або високорослі, потрібно забезпечити рослинам підпори. Також потрібно регулярно видаляти пасинки (бічні пагони) для кращого формування плодів.

Захист від хвороб і шкідників

На балконі ризик хвороб менший, але варто бути обережним із грибковими захворюваннями через підвищену вологість. Якщо на рослинах є ознаки хвороби, варто використовувати фунгіциди. Аби зменшити вологість варто регулярно провітрювати балкон.

Раніше ми писали, якими продуктами з кухні можна підгодувати рослини. Їх можна удобрювати натуральними засобами