Як зберегти зрізані півонії свіжими: корисні поради

Читать на русском
Автор
Півонії бувають різних видів
Півонії бувають різних видів

Дотримуючись цих простих порад щодо догляду, ви зможете насолоджуватися свіжозрізаними півоніями до 2 тижнів

З середини травня в Україні квітнуть півонії — розкішні квіти з пишними бутонами. Для того, аби вони довго та рясно квітли є свої секрети. Якщо ж ви квіти не вирощуєте, а купуєте, зверніть увагу на кілька нюансів, щоб вони тішили вас довше.

Портал "221" радить купувати аби збирати півонії тоді, коли вони ще у формі бутонів. Аби визначити, що квітка готова розквітнути є свій лайфхак — обережно стисніть бутон — якщо він на дотик схожий на зефір, він готовий до розкриття.

Коли квіти вже будуть придбані, гострими ножицями зріжте стебла під кутом. Це збільшує площу поверхні для поглинання води. Видаліть будь-яке листя, яке може опуститися нижче рівня води, оскільки воно може загнивати й розмножувати бактерії.

  • Ваза має бути чиста, наповнена не холодною водою. Міняйте воду кожні 2-3 дні, щоб вона була чистою.
  • Помістіть півонії в прохолодне місце, подалі від прямих сонячних променів, протягів і джерел тепла, через які вони можуть швидше в’янути.
  • Через день обрізайте стебла під кутом, щоб краще поглинати воду.

Якщо потрібно стимулювати розкриття, півонії можна помістити в теплу воду на 24 години. Якщо вони вже розкрилися, то на ніч квіти можна переносити в прохолодне місце, щоб продовжити термін їх свіжості.

Раніше "Телеграф" розповідав, що робити, аби аромат парфумів довше зберігався на тілі. Їх потрібно наносити особливим чином.