Блекаут застав зненацька? Чотири поради, як зарядити ноутбук без світла

Читать на русском
Автор
Як зарядити ноутбук Новина оновлена 16 травня 2024, 10:07
Як зарядити ноутбук. Фото Колаж "Телеграф"

Ці дієві лайфхаки допоможуть кожному українцю

В Україні масово почали вимикати електроенергію. Більшість людей не були готові до такого повороту подій, тому почали задавитись питанням, як зарядити пристрої без світла.

"Телеграф" розповість, як зарядити ноутбук без електроенергії. Існує чотири способи, як це зробити.

Повербанк

Це один із найпростіших способів заряджати ноутбук — використати портативний акумулятор. Все, що вам потрібно зробити, це підключити повербанк до ноутбука. Швидше за все повербанка вистачить, щоб поповнити батарею ноутбука лише один або два рази, особливо якщо ви заряджаєте більш потужний ноутбук. Важливо не забувати підключати його до розетки та поповнювати заряд.

Але слід переконатись, що обрана вами модель зарядного пристрою дозволяє це робити, тобто відповідний повербанк повинен бути не меншого, а краще більшого об’єму. Тоді ви зможете підзарядити батарею вашого "ноута" хоча б на 70-80 відсотків. У середньому, батарея сучасного ноутбука має об’єм в 10 000 mAh, що буде вже непоганим результатом.

Для підключення повербанку до ноутбука підходить не будь-який USB-роз’єм, а тільки USB-порт 3.1, також відомий як Type C. Такий роз’єм є тільки у нових ноутбуках, тож свій старий ноут ви так підзарядити не зможете. Причина в тому, що старі USB-порти 2.0 та 3.0 не дозволяють пропускати напругу більш як 4,5 вольти, тоді як для ноутбука потрібно від 30 вольтів та більше та потужністю 100 ватів.

Зарядка USB Type-C

Якщо ваш ноутбук підтримує зарядку USB Type-C, це дуже зручний резервний варіант. Багато сучасних пристроїв, від смартфонів до планшетів, використовують USB Type-C для зарядки. Завдяки новій конструкції USB Type C дозволяє збільшити швидкість обміну між пристроями до 40 Гбіт/сек. Просто підключіть свій ноутбук до пристрою із зарядним пристроєм USB Type-C, наприклад зарядного пристрою для телефону чи навіть іншого ноутбука.

Автомобільний зарядний пристрій

Якщо ви в дорозі, і ваш ноутбук не працює, автомобільний зарядний пристрій може стати порятунком. Використовувати його для заряджання ноутбука досить просто. Адаптер живлення (роз'єм USB Type-A на одному кінці, роз'єм USB-C на іншому кінці) ідеально підходить для використання в автомобілі, адже багато нових авто мають USB-порти, до яких можна підключити гаджет.

Але пам’ятайте, не варто залишати свій ноутбук без нагляду в транспортному засобі. Це може зробити його більш вразливим до крадіжки або пошкодження через перегрів.

Заряджання від іншого ноутбука

Деякі ноутбуки дозволяють "спільно використовувати живлення", коли ви можете використовувати один ноутбук для заряджання іншого. Це особливо поширено серед ноутбуків з портами USB Type-C.

Перевірте, чи є у вашому ноутбуці ця функцію, і використовуйте кабель USB Type-C, щоб розподілити живлення між пристроями. На Android вам може знадобитися ввімкнути цю можливість у налаштуваннях.

Раніше "Телеграф" писав, як зарядити телефон за допомогою динамо-машинки.