Як і коли садити огірки у відкритий ґрунт в Україні: головні правила та точні дати

Читать на русском
Автор
741
Посадка огірків за місячним календарем стане запорукою гарного врожаю Новина оновлена 14 травня 2024, 12:40
Посадка огірків за місячним календарем стане запорукою гарного врожаю. Фото Freepik

Ми підкажемо, коли сіяти огірки за місячним календарем 2024 року у травні та червні

Огірки користуються великою популярністю серед дачників, садівників та городників як одна з найпоширеніших овочевих культур. Як і при висадці на город помідорів, важливо вибрати підходящий час, щоб отримати багатий урожай хрустких та соковитих огірків.

Коли найкраще садити огірки у відкритий ґрунт в Україні

Оптимальним періодом вважається інтервал з 15 по 25 травня. У цей час ґрунт уже досить прогрітий, а ризик заморозків мінімальний.

Однак важливо звертати увагу на погодні умови, які можуть змінюватись щороку. У південних регіонах, де весна настає раніше, огірки можна сіяти з початку до середини травня, тоді як у північних регіонах варто почекати до кінця травня або початку червня, коли стає тепліше і погода стабільніша.

Як правильно садити насіння огірків у відкритий ґрунт

Перед посівом насіння рекомендується його замочувати на 12–24 години у розчині стимулятора росту або епіну для прискорення проростання. Також можна використовувати народні методи, наприклад замочування в молоці або розчині марганцю.

При посадці огірків у відкритий грунт слід врахувати наступні рекомендації: огірки віддають перевагу родючому, пухкому, слабокислому грунту з гарною дренажною системою. Перед посадкою слід внести перегній, компост чи комплексне мінеральне добриво. Насіння садять на глибину 2-3 см з відстанню 30-40 см між лунками та 60-70 см між рядами.

Після появи сходів рослини проріджують, залишаючи найміцніші. Регулярний полив та мульчування допоможуть зберегти вологу в ґрунті та забезпечити гарне зростання та розвиток огірків.

Які сприятливі дні для посадки огірків у травні та червні 2024 року

Важливо також звернути увагу на місячний календар при посадці огірків:

  • сприятливі дати для цього включають 16-22 травня, 30-31 травня, 1-6 червня, 10-11 червня, 20-22 червня;
  • несприятливі — 23-25 травня та 28-29 травня.

Нейтральними днями будуть 26-27 травня та 23 червня, коли фази місяця не мають значного впливу на зростання рослин. Решти днів краще уникати.

Раніше "Телеграф" розповідав, у які дні краще садити баклажани. Щоб отримати багатий урожай, важливо правильно вибрати не лише час, а й місце, а також правильно розподілити рослини на грядках.