Церковне свято 6 грудня: що не можна робити сьогодні, щоб не влізти у борги
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1249
У це світле свято варто дотримуватися деяких заборон
Цієї п’ятниці, 6 грудня, православні християни та греко-католики відзначають день пам’яті святого Миколая, архієпископа Мир Лікійських. Це одне з найбільш шанованих свят у християнському календарі, присвячене видатному святому, який допомагав бідним, зцілював хворих і рятував невинних.
Святий Миколай жив у III-IV століттях у Мирах Лікійських (територія сучасної Туреччини). Він народився в заможній родині, проте все своє майно віддав нужденним. Миколай став символом доброти й допомоги. Його ім'я пов'язують із численними чудесами, зокрема врятуванням моряків, звільненням полонених і допомогою бідним дівчатам, для яких він таємно залишав придане.
Свято 6 грудня приурочене до дня смерті святого. Традиція шанування Миколая поширилася з Візантії на всю Європу, а в Україні він став одним із найулюбленіших святих.
Традиції та прикмети 6 грудня
Цього дня заведено дарувати дітям і близьким подарунки. Дітям Миколай зазвичай залишає під подушкою солодощі або невеличкі сюрпризи. Чемні діти отримують подарунки, а для неслухняних залишають різочку як нагадування про необхідність змінюватися. Віряни ставлять свічки біля ікон святого, просячи здоров'я, миру та добробуту для родини.
- якщо на Миколая випав сніг — зима буде сніжною і щасливою;
- якщо морозний день, наступний рік буде щасливим;
- якщо на деревах іній — наступного року буде гарний урожай;
- скільки на Миколая випало снігу — стільки у травні буде трави.
Що не можна робити 6 грудня
- не варто шити, прати і робити ремонт;
- заборонено конфліктувати з близькими;
- не можна давати гроші в борг.
У кого іменини 6 грудня
6 грудня свої іменини відзначають чоловіки, на ім’я Максим та Микола.
Раніше "Телеграф" розповідав, коли дарувати подарунки на День святого Миколая. Оскільки тепер це свято відзначаємо за новим стилем, класти подарунки під подушку в іншу дату.