Дружина власника Louis Vuitton оскандалилась спільним концертом з другом Путіна

Читать на русском
Автор
1148
Володимир Співаков і Гелен Мерсьє виступили у Сеулі
Володимир Співаков і Гелен Мерсьє виступили у Сеулі. Фото Getty Images

Жінка обурила громадськість своїм вчинком

Публічні особистості продовжують дивувати своїми зв'язками з Росією, навіть у період жорсткої повномасштабної агресії проти України. Деякі з них підтримують агресивну політику Кремля, не розриваючи зв'язки з російськими громадськими діячами. Тепер своїми діями здивувала дружина власника Louis Vuitton — Гелен Мерсьє.

Піаністка провела спільний концерт у Сеулі разом із диригентом-путіністом Володимиром Співаковим. Багато років чоловік займається поширенням російської пропаганди проти України.

Наприклад, у березні 2014 року Співаков підтримав анексію Криму, оскільки підписав спільний лист до Путіна зі схваленням рішення диктатора. Очевидно, це жодним чином не збентежило дружину власника Louis Vuitton, адже вона спільно виступила з путіністом.

Такий вчинок засудили, зокрема, в Українському Посольстві у Південній Кореї. Ще раніше дипломатичне відомство у Сеулі вимагало скасувати участь Гелен Мерсьє та Володимира Співакова у концерті Classical Bridge International Music Festival. Причина — підтримка агресивної політики Росії. Утім, вимогу українців не почули.

"Своїми діями Співаков намагається через культуру та музику розповсюджувати кремлівські наративи, виправдовувати агресію Путіна по всьому світу. Такі ж концерти, як в Сеулі — ще один механізм для легітимізації злочинної російської агресії у цивілізованому світі та демонстрації зневаги до страждань українського народу", — висловилися у посольстві.

Відомо, що Володимир Співаков є російським скрипалем, диригентом, засновником і керівником державного оркестру "Віртуози Москви". Він входить до Ради з культури і мистецтва при президенті Росії, а також диригує на московських музичних фестивалях, які фінансуються з бюджету країни-окупантки.

Тісно пов'язана з Росією й піаністка Гелен Мерсьє. Попри криваву війну, розпочату цією країною проти нашої держави, музикантка продовжує співпрацю з російськими культурними діячами. Упродовж останніх років Мерсьє не уникала можливості виступити у Москві та Санкт-Петербурзі.

До того ж імперія Louis Vuitton Moët Hennessy, власником якої є чоловік Мерсьє, все ще залишається працювати на ринку Росії. А отже — сплачує податки у їхню казну. Продукти багатьох брендів з цієї модної групи, як-от, Berluti, Stella McCartney, Loro Piana, Kenzo, Emilio Pucci, Givenchy досі представлені на полицях російських магазинів.