Краще не випробовуйте долю: що категорично заборонено робити на другий день Різдва 26 грудня

Читать на русском
Автор
Що категорично заборонено робити на другий день Різдва Новина оновлена 25 грудня 2024, 22:59
Що категорично заборонено робити на другий день Різдва. Фото Freepik

Цих заборон краще дотримуватися, якщо не хочете притягнути біду

Другий день Різдва, який відзначається 26 грудня, має важливе значення в християнській традиції. У цей день Церква вшановує Собор Пресвятої Богородиці — спільну пам'ять про Діву Марію та тих, хто брав участь у подіях Різдва Христового. Це свято сповнене духовного змісту, і для його належного відзначення існують певні правила та заборони.

В цей день існує низка заборон, яких варто дотримуватися, щоб уникнути різних невдач у наступному році. "Телеграф" розповість, що саме не можна робити на другий день Різдва, щоб не привернути біду.

Що можна робити на другий день Різдва

  • У народній традиції цей день часто називають "родинним". Заведено ходити в гості до близьких, обмінюватися теплими словами та дарувати символічні подарунки.
  • На другий день Різдва продовжують співати колядки, збиратися за святковим столом і розповідати історії про народження Христа.
  • Рекомендується звертатися з молитвами до Пресвятої Богородиці, яка є покровителькою цього дня.
  • Відвідування самотніх людей, допомога тим, хто цього потребує, — це найкращий спосіб відзначити другий день Різдва.

Що не можна робити на другий день Різдва

  • Не можна сваритися та лихословити.У цей день важливо утримуватися від конфліктів, суперечок і грубих слів. Це свято любові та миру, тому варто дотримуватися доброзичливості й толерантності до ближніх.
  • Не можна займатися важкою фізичною працею. Другий день Різдва — це час для відпочинку, молитви та сімейного спілкування. Не рекомендується займатися прибиранням, пранням, шиттям чи іншими важкими справами.
  • Не варто ігнорувати духовну складову свята. Цей день слід присвятити молитві та роздумам про духовні цінності. Заборонено нехтувати церковними традиціями, адже це частина святкування Різдва.
  • Не можна позичати гроші. Існує повір'я, що позичання грошей чи речей на другий день Різдва може призвести до фінансових труднощів у новому році.
  • Не рекомендується відмовляти у допомозі. У цей день важливо бути щедрим і готовим допомогти ближнім. Відмова у підтримці вважається недобрим знаком.
  • Не можна готувати і їсти кисіль. Це до небіжчика. Краще утриматися від таких дій на другий день Різдва.

Раніше "Телеграф" ділився листівками для привітання з прийдешнім Новим роком. Зробіть приємно рідним ще перед святом.