День зимового сонцестояння 2024: що категорично не можна робити сьогодні

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 21 грудня 2024, 08:05

Цього дня існують певні заборони

Щороку 21 грудня настає зимове сонцестояння – найдовша ніч та найкоротший день у році. Ця астрономічна подія знаменує початок нового сонячного циклу, що символізує оновлення та гармонію природних ритмів.

"Телеграф" вирішив нагадати, о котрій годині настане момент зимового сонцестояння і в чому його особливість. Також ми розповімо про заборони, яких слід сьогодні дотримуватися.

Що таке зимове сонцестояння і коли воно відбудеться

Зимове сонцестояння – це момент, коли Сонце знаходиться у своїй найнижчій точці над горизонтом у північній півкулі. Ця подія знаменує найкоротший день і найдовшу ніч на рік, після чого світловий день починає поступово збільшуватися.

У 2024 році воно відбудеться в суботу, 21 грудня о 4:21 ранку EST. В Україні це 11:21. У Києві сонце зійде о 07:56 та зайде о 15:57, тобто день триватиме менше ніж 8 годин.

Сонцестояння відбувається через нахил земної осі, що становить близько 23,5 градуса. Протягом року це викликає нерівномірний розподіл сонячного світла, що формує зміну сезонів. Після цього дня Сонце починає підійматися вище, а дні стають довшими, знаменуючи повернення світла та тепла. Вважається, що цей день має особливу енергетику, для багатьох він символізує новий початок, внутрішнє оновлення та зв’язок із природою.

Що не можна робити у день зимового сонцестояння?

У день зимового сонцестояння багато культур надають особливого значення вчинкам та ритуалам, вірячи у зв’язок цього дня з енергіями оновлення та очищення. Ось що вважається небажаним робити цього дня:

  • Сваритися чи виявляти негативні емоції. Цей день асоціюється з початком нового циклу, тому важливо уникати конфліктів, щоби не залучати негатив у майбутнє.
  • Згідно з традиційними віруваннями, надмірне вживання алкоголю цього дня вважається небажаним. День сонцестояння символізує очищення та підготовку до нового етапу життя, тому алкоголь може "затемнити" сприйняття та перешкодити внутрішньому оновленню.
  • Ігнорувати внутрішні потреби. Вважається, що в цей період важливо дослухатися себе, відпочивати й не перевантажувати себе обов’язками.
  • Згідно з народними повір’ями, у день зимового сонцестояння не рекомендується позичати гроші та речі. Вважається, що такі дії можуть "віддати" вашу енергію, добробут чи удачу.
  • Засмучуватися через минуле. Цей день – символ закінчення старого та початку нового етапу, тому краще залишити минуле позаду та налаштуватися на позитивні зміни.

"Телеграф" писав раніше, коли потрібно колядувати за новим церковним стилем. Дізнайтеся, це варто робити на Святвечір чи на Різдво.