Церковне свято 18 грудня: що не можна робити сьогодні, щоб не провести весь рік у боргах

Читать на русском
Автор

Дізнайтеся про головні традиції та заборони, до яких слід прислухатися

У середу, 18 грудня, православні та греко-католики вшановують пам’ять мученика Севастіана та його дружини. До того, як Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новий календар, це церковне свято припадало на 31 грудня.

"Телеграф" вирішив нагадати про історію свята, а також розповісти про головні традиції та заборони цього дня. Важливо запам’ятати ці поради

Севастіан був воїном, який обіймав високу посаду в Римській армії. У період гонінь на християн при імператорах Діоклетіані та Максиміліані Севастіан відкрито сповідував християнство, попри небезпеку. Завдяки своїй мужності та чесноті він надихав багатьох людей звернутися до Христа, а також підтримував тих, хто вже постраждав за свою віру.

Коли римська влада дізналася про християнські переконання Севастіана, його піддали жорстоким тортурам. За переказами, його пронизали стрілами та залишили вмирати. Однак Севастіан вижив і продовжував проповідувати християнство. Пізніше його було схоплено знову і страчено. Дружина святого наслідувала його приклад, не відступивши від віри навіть під загрозою смерті.

Що можна робити 18 грудня

  • У багатьох храмах проводяться літургії та молебні, присвячені пам’яті святих. Віряни моляться про підтримку та зміцнення сімейних зв’язків, про допомогу у важких життєвих ситуаціях.
  • На згадку про мучеників заведено допомагати тим, хто потребує: бідним, хворим, сиротам. Милосердя і добрі справи зміцнюють дух і очищають душу.
  • Вважалося, що цього дня потрібно навести лад у будинку. Чистий та затишний будинок – символ миру та гармонії в сім’ї.
  • Народні повір’я радять провести день у родинному колі, готувати улюблені страви та влаштовувати сімейні посиденьки. За старих часів вірили, що якщо подружжя проведе день разом, це зміцнить їхній шлюб і вбереже від непорозуміння.

Що не можна робити 18 грудня

  • Строго заборонено з’ясовувати стосунки, скандалити, лаятися з близькими чи колегами. У цей день особливо важливо зберігати мир та спокій у душі.
  • Не можна відмовляти тим, хто просить допомоги. Відмова може обернутися невдачами та розладом у сім’ї.
  • Вважається, що якщо у цей день давати гроші в борг або самим позичати, то можна залучити бідність і фінансові труднощі на весь рік.
  • Заборонені будь-які розмови за спиною, засудження та пересуди. Вважалося, що лихослів’я у такий день "відчинить двері" для недоброзичливців і залучить неприємності.
  • Не рекомендується укладати угоди або робити великі придбання. Вважалося, що це завдасть збитків та невдач у бізнесі.

"Телеграф" писав раніше, що Православна церква України (ПЦУ), згідно з новим календарем, з 15 листопада почала відзначати Різдвяний пост. Триватиме він 40 днів, до 24 грудня, і в цей період віряни слід дотримуватись деяких духовних заборон та обмежень у їжі.