Церковне свято 14 грудня: що не можна робити, щоб вас не переслідували невдачі
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 563
Запам’ятайте найважливіші традиції та заборони цього дня
У суботу, 14 грудня, православні та греко-католики вшановують пам’ять мучеників Філімона, Аполлонія, Аріана та Феотиха. До переходу нашої церкви на новий календар це церковне свято відзначалося 27 грудня.
"Телеграф" вирішив нагадати про історію свята, а також розповісти про головні традиції та заборони цього дня. Важливо запам’ятати ці поради.
Це свято присвячене пам’яті чотирьох святих, які віддали своє життя за віру за часів гонінь на християн. Філімон і Аполлоній були звинувачені у вірі в Христа за часів імператора Діоклетіана. Філімон, який погодився замінити Аполлонія на суді, сам увірував у процесі молитви й став сповідувати християнство. Вони обидва зазнали жорстоких тортур і були страчені.
Приклад їхньої стійкості надихнув Аріана та його підлеглого Фетіоха, які були переслідувачами християн. Несподівано для всіх вони також прийняли хрещення і були страчені за це.
Що можна робити 14 грудня
- Цього дня вряни приходять до храму, щоби вшанувати пам’ять великомучеників і помолитися за себе та близьких. Особливі молитви звертаються до Філімона та Аполлонія з проханнями про стійкість у вірі та допомогу у труднощах.
- Церква закликає допомагати нужденним, робити добрі справи та уникати засудження інших.
- День сприятливий для домашніх турбот, особливо прибирання, щоб зустріти Різдво з чистотою та порядком.
Що не можна робити 14 грудня
- Цього дня не можна конфліктувати, виявляти злість та жадібність. Гріхові емоції чи осуд у цей день особливо небажані.
- Відмова допомогти тому, хто просить цього дня, вважається гріхом, який може обернутися бідою для того, хто відмовив.
- Хоча дрібні домашні справи допускаються, фізично важку працю чи початок великих проєктів краще відкласти. Народні прикмети стверджують, що починати щось нове не варто, бо вас почнуть переслідувати невдачі.
- Також не можна у цей день викидати хліб чи рештки їжі. Це вважалося поганою прикметою, яка могла викликати бідність та голод.
"Телеграф" писав раніше, як правильно привітати з Різдвом українською. Не говоріть з "наступаючим".