Церковне свято 3 листопада: що не можна робити, щоб не притягнути до життя нещастя
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Дізнайтеся про головні традиції та заборони цього дня
У неділю, 3 листопада, православні вшановують пам’ять священномучеників Акепсима, Йосипа та Айтала. До переходу Православної церкви України (ПЦУ) на новий календар святих згадували 16 листопада.
"Телеграф" вирішив нагадати про історію свята, а також розповісти про головні традиції та заборони цього дня. Важливо запам’ятати ці поради.
День священномучеників Акепсима, Йосипа та Айтала
Ці троє християнських святих жили в IV столітті й постраждали за віру під час переслідувань за перського царя Шапура II. Акепсим був єпископом, який присвятив своє життя християнському служінню та очолював громаду вірян. За прихильність до своєї віри Акепсим був заарештований і підданий жорстоким тортурам.
Йосип був пресвітером (священником) у місті Арбел. Він відрізнявся особливим благочестям. Як і Акепсим, Йосип проповідував християнство і, зрештою, був заарештований і підданий катуванням за свої переконання.
Айтал був дияконом, який служив разом із Йосипом. Його заарештували та катували за вірність християнській вірі.
Після тривалих тортур та знущань, кожен із них був страчений. Вважається, що їхні страждання були такими сильними, що навіть самі гонителі були вражені їхньою стійкістю. Їхній подвиг нагадує вірянам про важливість духовної стійкості та твердості переконань, що особливо актуально у моменти випробувань.
Що можна робити 3 листопада
- Цього дня можна помолитися за зміцнення віри, попросити допомоги святих у подоланні труднощів. Якщо є можливість, відвідайте храм і поставте свічки за здоров’я близьких.
- Святі, чия пам’ять шанується сьогодні, прославилися своєю жертовністю. Тому сьогодні особливо сприятливо зробити будь-яку добру справу — наприклад, допомогти нужденним, зробити пожертву або підтримати близьких.
- У народі вважається, що сьогодні варто позбутися непотрібних речей, очистити будинок, помолитися за порятунок від тривог та негативу.
- У давнину цей день присвячували завершенню останніх осінніх робіт. Можна попрацювати в саду чи городі, навести лад у дворі чи в будинку.
Що не можна робити 3 листопада
- Оскільки цей день пов’язаний із пам’яттю про стійкість віри та терпіння, важливо уникати конфліктів та сварок. Вважається, що будь-які скандали, суперечки та негативні емоції можуть принести довгострокові непорозуміння та неприємностей.
- Цього дня краще не позичати гроші й самому не брати в борг. Вважається, що це може спричинити фінансові труднощі або утруднення повернення боргів у майбутньому.
- Цей день найбільше підходить для завершення вже розпочатого, але не для нових починань. Краще відкласти запуск великих проєктів, переїзд чи зміну роботи, оскільки це може дати непередбачені перешкоди.
- У народі казали, що 3 листопада з дороги нічого підіймати не можна — такий предмет може завдати нещастя та лиха. Випадково піднявши таку річ, можна перейняти на себе чужі проблеми та негаразди.
У кого іменини 3 листопада
Згідно з церковним календарем, свої іменини сьогодні відзначають: Анна, Олександр, Богдан, Василь, Вікентій, Володимир, Євдокія, Іван, Ілля, Микола, Павло, Петро, Сергій, Федір.
Нагадаємо, що в останньому осінньому місяці випадає багато державних свят. Раніше "Телеграф" публікував календар значних подій та вихідних на листопад 2024 року.