На шторах у ванній можуть жити незвані гості: як від них захиститися

Читать на русском
Автор
На шторках у ванній можуть бути бактерії
На шторках у ванній можуть бути бактерії. Фото pixabay.com

Як позбутися плісняви у ванній

Штори у ванній є бюджетним та ефективним способом уникнути розляпування води по всій підлозі кімнати. Окрім цього, вони створюють приватність у ванній кімнаті, коли людина у квартирі живе не сама.

Однак цей, на перший погляд, безневинний предмет інтер'єру має приховану небезпеку. Йдеться про плісняву та небезпечні бактерії, інформують на порталі "Ukr.Media".

У чому небезпека штор у ванній та як уникнути проблем

Підвищена вологість створює сприятливі умови для розвитку бактерій та грибків. Цвіль, яка може з'явитися на шторці, здатна поширюватися на стіни, стелю та сантехніку, що може негативно впливати на здоров'я.

Метилотрофи — бактерії, які живляться продуктами життєдіяльності людської мікробіоти, такими як пропіонова кислота (що надає поту характерний запах), можуть провокувати симптоми застуди. Вони утворюють рожевий наліт на поверхнях у ванній кімнаті та на шторці.

Бактерія серрація живиться фосфатними поверхнево-активними речовинами та фосфоліпідами рогового шару шкіри, що може призвести до розвитку кон'юнктивіту. На шторці у ванній кімнаті можуть накопичуватися шкідливі мікроорганізми, такі як мікобактерії, стійкі до хлору, золотистий стафілокок, кишкова паличка та одноклітинні гриби. Ці мікроби здатні викликати шкірні захворювання та порушення в роботі сечостатевої системи, створюючи значну загрозу для здоров'я.

Як захиститися:

  1. Після кожного використання розправляйте шторку, щоб вона добре просохла і не створювала сприятливі умови для утворення біоплівки та плісняви.
  2. Регулярно провітрюйте ванну кімнату для зниження рівня вологості.
  3. Раз на тиждень замочуйте шторку в розчині оцту, щоб знищити бактерії. Проте, оскільки оцет не може повністю ліквідувати всі мікроорганізми, рекомендується міняти шторку кожні три місяці.
  4. Для незначного забруднення спробуйте використовувати часточку лимона або зубну пасту на вологій губці для протирання проблемних місць.
  5. Плями від плісняви можна видалити, застосовуючи суміш соди та нашатирного спирту. Нанесіть її на забруднені ділянки, залиште на 10-15 хвилин, потім протріть і змийте водою.
  6. Що стосується тканинних фіранок, їх можна прати в пральній машині, проте слід враховувати, що вони вбирають більше вологи і потребують частого прання, щоб уникнути розвитку бактерій і грибків.

Раніше "Телеграф" розповідав, як повернути м’якість рушникам. У цьому допоможуть два продукти з кухні.