Перша Пречиста: що заборонено робити у свято, щоб уникнути хвороб
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Дізнайтеся, які існують традиції та заборони у цей день
Завтра, 15 серпня, православні віряни відзначають важливе церковне свято – Успіння Пресвятої Богородиці. У народі його називають Першою Пречистою. Свято присвячене матері Ісуса Христа – Діві Марії та її переходу до Царства Небесного.
"Телеграф" нагадав, які існують традиції та заборони цього дня. Постарайтеся до них дослухатися.
Успіння Пресвятої Богородиці та Перша Пречиста — що це за свято
Це свято є одним із дванадцяти головних свят у православній та католицькій традиціях. До переходу ПЦУ на новоюліанський календар християни відзначали Успіння Богородиці на 13 днів пізніше, а саме 28 серпня.
Це є день скорботи та водночас радості, оскільки смерть Богородиці сприймається не як трагедія, а як початок нового, вічного життя на небі. Перша Пречиста — народна назва свята Успіння Пресвятої Богородиці. В українській та інших слов’янських культурах ця назва пов’язана з початком осіннього циклу свят, присвячених Богородиці.
Що можна робити 15 серпня
Цього дня багато вірян йдуть на святкове богослужіння, присвячене Успінню Пресвятої Богородиці. Це важлива подія у церковному календарі, тому участь у літургії має особливе значення. Можна прочитати молитви до Богородиці, попросити її заступництва та допомоги у важких життєвих ситуаціях.
Багато хто перед святом Успіння дотримується двотижневого посту, який закінчується 15 серпня. Хоча сам день Успіння є святковим, деякі віряни продовжують утримуватися від м’яса та молочних продуктів на знак поваги до Божої Матері.
Що категорично не можна робити 15 серпня
- У це свято, як і будь-яке інше церковне, не можна нецензурно виражатися, бажати комусь поганого, виявляти заздрість і жадібність.
- Згідно з повір’ями, цього дня не можна ходити босими по росі, бо вона символізує сльози Богородиці. Якщо не дотримуватися цієї заборони, то можна накликати на себе хвороби та інші біди.
- Ще в цей день не можна ходити у старому чи незручному взутті, бо якщо ви натрете ноги, то ваш життєвий шлях буде тернистим.
- Не можна цього дня стригти волосся, особливо дівчатам. Це може розгнівати Діву Марію та принести негатив.
Раніше "Телеграф" писав, коли відзначаємо Горіховий Спас у 2024 році. Свято має певні особливості.