Церковне свято 11 серпня: що суворо заборонено робити сьогодні в День пам’яті святого Євпла

Читать на русском
Автор
1388
Яке сьогодні свято - День пам'яті святого Євпла
Яке сьогодні свято - День пам'яті святого Євпла. Фото https://ugcc.ua/

Дізнайтеся, які дії можуть призвести до бід

Православна та греко-католицька церква вшановує святого мученика Євпла 11 серпня після переходу ПЦУ на новоюліанський календар. Раніше пам’ять вшановували 23 серпня.

Святий Євпл жив у III столітті на Сицилії, в часи правління імператора Діоклетіана, відомого своїми жорстокими переслідуваннями християн. Він був дияконом і служив у місцевій церкві. Євпл ревно проповідував християнство, часто читав Святе Письмо і звертався до людей зі словами віри. За свою діяльність Євпл був арештований і приведений до суду. Його жорстоко катували, вимагаючи зречення від віри, але Євпл залишився непохитним. Врешті-решт, він був засуджений до смерті через усічення голови. Його мученицька смерть стала прикладом вірності та стійкості для багатьох християн.

Прикмети і традиції на 11 серпня

Вважалося, що на Євпла потрібно звертати увагу на погоду, оскільки вона могла передбачати врожайність. Якщо цього дня йде дощ, то осінь буде дощовою і холодною. Якщо день сонячний і теплий, це означає, що осінь буде сухою і врожайною.

На святого Євпла починали збирати мед та перші яблука нового врожаю. Вважалося, що цей день підходить для завершення збирання врожаю зернових культур. В цей день освячували плоди нового врожаю і приносили їх до церкви. Це була традиція благословляти врожай і дякувати Богові за добрий рік.

Люди молилися святому Євплу, просячи захисту від нещасть, хвороб і негараздів. Вважалося, що молитви цього дня мають особливу силу і можуть захистити від зла.

Що не можна робити 11 серпня

  • заборонено лаятися і лихословити — це може принести біди та невдачі;
  • не можна гучно гуляти і щось святкувати — цей день присвячений молитві;
  • не можна займатися важкою фізичною працею — вважалося, що це може призвести до поганої врожайності наступного року.

Раніше "Телеграф" розповідав, коли в Україні відзначають Горіховий Спас у 2024 році. Ми поділилися, що не можна робити у свято.