День апостола Матфея: що заборонено робити на свято, щоб не втратити прибуток

Читать на русском
Автор
День апостола Матфея 9 серпня – що не можна робити Новина оновлена 09 серпня 2024, 08:36
День апостола Матфея 9 серпня – що не можна робити. Фото https://osn.com.ua/

Ми нагадали про головні традиції та заборони цього свята

Сьогодні, 9 серпня, православні віряни згадують про апостола Матфея. У зв’язку з переходом ПЦУ на новий календар, дата свята змістилася, раніше пам’ять святого вшановували 22 серпня.

"Телеграф" нагадав, ким був апостол Матфей. Також ми розповіли про головні традиції та заборони цього дня, яких слід дотримуватися.

Церква вшановує пам’ять апостола Матфея

Апостол Матфей, також відомий як Левий Матфей, був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Відповідно до Євангелія, до свого покликання Матфей працював митарем, тобто збирачем податків. Митарям тоді часто не довіряли та зневажали, оскільки їх вважали здирниками. Однак Ісус закликав Матфея йти за Ним, і той залишив своє колишнє життя і став його учнем.

Матфей традиційно вважається автором Євангелія від Матфея, одного з чотирьох канонічних євангелій Нового Завіту. Після Воскресіння Ісуса Христа та зходження Святого Духа на апостолів Матфей проповідував християнство серед юдеїв. За переказами, він прийняв мученицьку смерть за свою віру.

Що можна робити 9 серпня

  • Цього дня заведено відвідувати церкву, віряни згадують життя апостола Матфея, його праці та вчення.
  • Особлива увага приділяється молитві апостолу Матфею. Можна просити його про заступництво, духовну підтримку та допомогу у важких життєвих ситуаціях.
  • Цього дня заохочуються добрі справи, такі як допомога нужденним, пожертвування на благодійність, підтримка близьких та сусідів.

Що не можна робити 9 серпня

  • Слід уникати сварок, з’ясування стосунків, конфліктів та прояви негативних емоцій. День пам’яті святого – час для примирення та внутрішнього світу.
  • У деяких православних традиціях не рекомендується займатися важкою фізичною працею чи розпочинати нові важливі справи. Краще присвятити цей день молитві, роздумам та духовним справам.
  • Згідно з повір’ями, цього дня не можна терти руки, бо можна втратити прибуток;
  • Також не можна носити вироби із металу. Предки вірили, що вони притягнуть чужі гріхи та помилки, за які потім доведеться відповідати.

"Телеграф" писав раніше, коли у 2014 році відзначається Горіховий Спас. Які молитви потрібно читати цього дня.