Сором’язливість заважає жити: 6 кроків, щоб упоратися з цим почуттям

Читать на русском
Автор
Нерішучість змушує триматися подалі від інших людей
Нерішучість змушує триматися подалі від інших людей. Фото Pexels

Дізнайтеся причини сором’язливості у дорослих та як з цим боротися

Сором’язливим людям за своє життя неодноразово доводиться почути поради "просто підійти та поговорити з кимось", адже в цьому немає нічого страшного, люди не кусаються. Такі порадники думаю, що це справді легко. Але в деяких людей соціальні навички не такі природні, як в інших, і це нормально.

З нерішучістю краще справлятися іншими способами. Важливо знайти причину сором’язливості й тоді вибирати метод боротьби з нею.

Чому деякі люди нерішучі

Сором’язливість має безліч причин. Але основних із них три:

  • спадковість;
  • вплив оточення (суворі батьки, життя у небезпечному середовищі);
  • травматичні переживання з дитинства (знущання у дитинстві).

Як дорослому подолати сором’язливість

Почуття нерішучості може стати на заваді. Тому воно не повинно залишатися з людиною назавжди. Подолати невпевненість можна за допомогою порад від BetterUp.

1. Почніть із малого. Привітайтеся із сусідом або поспілкуйтеся з касиром. Невеликі кроки можуть допомогти здобути впевненість у своїх соціальних здібностях без почуття дискомфорту.

2. Дізнайтеся свої переваги. Якщо сором’язливість заважає успіху, то ви можете упускати нові можливості в житті. Вивчення своїх сильних сторін допоможе вам позбутися невпевненості в собі та стати більш впевненим у собі, пробуючи щось нове.

3. Перестаньте думати, що всі дивляться на вас. Люди не звертають уваги на кожний ваш рух. Сором’язливість може переконати, що всі помічають ваші помилки, але це неправда.

4. Не уникайте людей. У нерішучої людини виникає спокуса уникати лячних ситуацій. Але без спілкування ми наражаємося на ризик депресії та соціальної ізоляції. Тож треба спілкуватися з людьми.

5. Оточіть себе людьми, які вас підтримують. Коли навколишні не засуджують сором’язливість, а підтримують і підбадьорюють, це зараджує. Згодом це може допомогти вийти за межі своєї зони комфорту.

Якщо жодні методи не допомагають, можливо, необхідно звернутися за допомогою до фахівців. Важливо пам’ятати, що нерішучість це не погано. Вам не потрібно міняти себе, щоб досягти успіху. Але якщо ви хочете зміцнити свої соціальні навички та позбутися деякої тривожності, ви можете це зробити.

Раніше "Телеграф" розповідав про звички, які заважають досягти успіху. Серед них є небанальні.