Чим підживити смородину для великого урожаю: всього три дієві засоби

Читать на русском
Автор
Три перевірені добрива для підживлення смородини
Три перевірені добрива для підживлення смородини. Фото Canva

Смородина буде плодоносити краще, якщо її підживити

Смородина вважається однією з найпопулярніших ягід в Україні. До того ж вона містить багато корисних мікроелементів, необхідних організму. Посадивши рослину на своїй ділянці, важливо не забувати про хороші добрива.

У липні смородина активно росте та саме формуються плоди. Саме час її підживити органічними добривами. "Телеграф" зібрав добірку ефективних підживлень, на які не потрібно витрачатися.

Хлібна закваска

Таке підживлення використовували ще наші бабусі та дідусі, тому воно перевірене часом. Налийте води у відро чи бочку більше, ніж на половину. Тоді внесіть туди хлібну закваску. Можна замінити дріжджами у кількості 50 грамів. Для кращого ефекту додайте туди полину або кульбаб. Закрийте кришкою або плівкою. Хай стоїть так мінімум 2 тижні. Перемішайте та розведіть водою у пропорції 1:3. Можна поливати кущі смородини.

Бананові шкірки

Річ у тім, що у бананах міститься чимало калію. Це саме те, що потрібно смородині в літню пору. Можна просто закопати фруктову шкірку біля куща, і коли вона перегниє — смородина отримає поживні речовини. Також можна застосовувати у рідкому вигляді. Тоді 2-3 шкірки треба залити водою та залишити на 5 днів. Опісля — розводимо водою в співвідношенні 1:5 і використовуємо.

Перепрілий гній

Засіб з органічним складом є доволі ефективним, але важливо правильно його використовувати. Насамперед залийте гній водою на кілька днів. Для підживлення дорослого куща вистачить 1 відро такого добрива, для молодого — пів відра.

Раніше "Телеграф" писав, як позбутися гусениць на овочах. Деякі засоби є настільки неприємними для шкідників, що вони їх більше не побачите.