Чому Івана Купала не святкують в Україні 7 липня

Читать на русском
Автор
897
Дати святкування Івана Купала Новина оновлена 07 липня 2024, 12:19
Дати святкування Івана Купала. Фото Інформатор

Івана Купала перенесли

Раніше 7 липня українці традиційно відзначали популярне свято — Івана Купала. Однак так було за старим стилем. Вже другий поспіль свято має іншу дату.

"Телеграф" пояснить, чому Івана Купала в Україні тепер відзначають в іншу дату, і що цьому передувало. Також розповімо історію цієї події.

Дата та історія святкування Івана Купала

Історія цього свята почалась ще за наших предків-язичників. У цей час вшановували літнє сонцестояння, яке припадало на 20 чи 21 червня. Тоді був найдовший день року. Язичники возвеличували природу та висловлювали вдячність за всі дари, які вона дає.

Оскільки свято Івана Купала з язичницького стало християнським, то були зміни і в його датах. З появою християнства у Київській Русі свято отримало нову назву — Різдво Іоанна Предтечі 7 липня.

Віряни почали вводити християнські традиції, витісняючи язичницькі. Хоча чимало з них залишилися й донині: купання у річці, плетіння вінків, стрибки через багаття та інші.

Утім, у 2023 році Православна церква України та Українська греко-католицька церкви перейшли на новоюліанський календар. Тож у 2024 році Івана Купала відзначали 24 червня.

Раніше "Телеграф" розповідав, що не можна робити на Івана Купала. Є певні заборони, яких варто дотримуватися в цей день.