Залишилося недовго: коли святкують День медика в 2024 році в Україні

Читать на русском
Автор
827
Дата й традиції Дня медика в Україні 2024
Дата й традиції Дня медика в Україні 2024. Фото Canva

Вже відомо, коли святкуємо День медика цьогоріч

Медик — це одна з найважчих професій, які існують у світі. Брати відповідальність за життя інших людей — надскладна місія, яка до снаги не кожному. Тому представники цієї професії заслуговують на особливу вдячність не лише у їхнє професійне свято, а й завжди.

"Телеграф" розповість, коли святкують День медика цього року, адже дата змінилась. Водночас дізнайтеся, які традиції існують в цей день.

Дата Дня медика 2024

Раніше працівники сфери охорони здоров'я відзначали своє професійне свято у третю неділю червня. Цю дату встановив ще перший президент України Леонід Кравчук у 1994 році.

Але у 2023 році президент України Володимир Зеленський видав указ, щоб змінити цю дату. Таке рішення було прийнято, щоб українські лікарі не святкували своє професійне свято в один день з громадянами країни-агресорки. Натомість він призначив нову, тож тепер День медика в Україні відзначають 27 липня.

Традиції Дня медика

Професійне свято для медиків заснували, щоб підкреслити їх важливу роль у порятунку життів інших людей. Особливого значення свято набуло зараз, у період повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Адже саме медики часто працюють 24 на 7, щоб врятувати якомога більше військових та цивільних, яких атакували росіяни.

Часто представникам цієї професії доводиться працювати в умовах відключень світла, у підвалах та під звуки вибухів. Вони продовжують мужньо виконувати свою роботу, як би складно не було. Найчастіше медики відзначають професійне свято на роботі. Іноді влаштовують тематичні заходи — лекції, виставки, мйстер-класи або дискусії щодо обговорення викликів у професії.

Цього дня вітають усіх працівників медичної сфери — лікарів, медичних сестер і братів, фельдшерів. Кожен з них робить велику справу та заслуговує на велику повагу та шану. Тож не забудьте привітати медиків у цей день та висловити вдячність за нелегку працю.

Раніше "Телеграф" писав про те, коли День Ольги 2024 за новим календарем. Залишилося небагато часу до свята.