Чому смартфон гріється і що з цим робити: про ці лайфхаки мало хто знає

Читать на русском
Автор
Літня спека може зашкодити гаджету
Літня спека може зашкодити гаджету. Фото Згенеровано ШІ ("Телеграф")

Ось як охолодити телефон й запобігти його перегріву

Сильна спека впливає не тільки на все живе, а й на техніку. Телефон неодмінно піддається впливу сонячних променів і високих температур. Наслідки перегріву можуть бути неприємними, призводити до зниження продуктивності, виснаження заряду батареї та навіть несподіваним вимкненням.

Тому не зайвим буде знати, як запобігти перегріву смартфона та як його охолодити у разі потреби.

Чому гріється телефон

Якщо ви коли-небудь залишали свій телефон вимкненим у сонячний день, можливо, ви були шоковані, дізнавшись, що він дуже гарячий на дотик. Пряме сонячне проміння може бути поширеною причиною перегріву телефону — тому прикривайте телефон від сонця, поки ви знаходитесь на відкритому повітрі.

Крім тривалого прямого контакту з сонцем, телефон також може перегрітися після тривалого перебування в машині в спекотний літній день, або в сумці на пляжі.

Смартфони, по суті, є мініатюрною версією комп’ютерів. Але якщо ПК має внутрішній вентилятор, то телефон не має. Якщо на телефоні одночасно виконується занадто багато завдань, це може призвести до перевантаження процесора та його перегріву.

Шкідливе програмне забезпечення також може спричинити перегрівання телефону.

Пошкоджені або несправні зарядні пристрої, кабелі та акумулятори можуть нагрівати телефон до небезпечного рівня. Якщо ви використовуєте зарядний пристрій і помітили запах гару, сліди підпалин або пластик, що плавиться, негайно припиніть його використовувати. Будьте обережні, щоб не обпектися, коли будете відключати його від телефону або з розетки.

Якщо ваш телефон має інші внутрішні пошкодження, крім акумулятора, це також може призвести до його перегріву. Телефон нерідко кидають, але це може призвести до того, що незакріплені деталі викликають коротке замикання та перегріють телефон.

Висока яскравість екрана може сприяти перегріву телефону через підвищене енергоспоживання та виділення тепла. Коли ви встановлюєте вищий рівень яскравості телефону, для освітлення екрана потрібно більше енергії, що призводить до збільшення навантаження на акумулятор і процесор пристрою.

Як охолодити телефон

Якщо ваш мобільний телефон перегрівається через високі температури, найкраще помістити його в приміщення з кондиціонером і припинити користуватися ним, поки він не охолоне. Це має зайняти від 5 до 15 хвилин.

Режим польоту може допомогти у боротьбі з перегріванням телефону, оскільки він вимикає всі несуттєві програми, які можуть працювати у фоновому режимі. Це може прискорити процес охолодження. Інший варіант – повністю вимкнути телефон. Це один із найшвидших способів повернути температуру телефону в норму.

Ніколи не кладіть телефон у холодильник чи морозильну камеру. Конденсат та різкі перепади температури зашкодять його.

Якщо ви давно не оновлювали свої програми, рекомендується це зробити.

Чохли для телефонів мають вирішальне значення для захисту від фізичних пошкоджень, але багато з них мають погану вентиляцію. Вони можуть утримувати тепло у вашому телефоні та заважати йому охолонути. Якщо телефон перегрівся і ви носите його в чохлі, зніміть його, щоб знизити температуру.

Раніше "Телеграф" спростував міфи про заряджання телефону. Наприклад про те, чи можна заряджати смартфон до 100%.