Як перестати відволікатися від важливих справ: спробуйте хитрий метод

Читать на русском
Автор
Головне – самодисципліна
Головне – самодисципліна. Фото Pexels

Підвищити свою ефективність не так вже й складно

Смартфони, соціальні мережі, телебачення, несподівані події. Все це фактори, які займають нашу увагу та відвертають увагу від роботи, навчання та інших важливих справ. Повернутись у ритм буває дуже складно.

Разом з lifehack поділимося швидкими та простими методами, які допоможуть відновити концентрацію та продуктивність.

Як не відволікатися

Насамперед відгородите себе від зовнішніх відволікаючих факторів. По можливості тримайте смартфон в іншій кімнаті або сумці, вимкніть музику або телевізор, якщо вони заважають зосередитись.

Ставте собі чіткі цілі на день. Виділіть кілька хвилин вранці, щоб розподілити свої обов’язки відповідно до їх терміновості та важливості. Визначте, які завдання є одночасно критичними та терміновими протягом дня. Визначте, які з них є важливими, але менш терміновими. Потім з’ясуйте, які завдання можна делегувати або виключити.

Як тільки складете план, дотримуйтесь його, концентруючись на тому, що справді важливо.

Обмежте свою увагу лише двома-трьома важливими завданнями на день і не більше. На перший погляд, це може здатися контрпродуктивним, але така вузька спрямованість може принести величезну користь.

Виділіть час на виконання 2-3 обов’язкових завдань щодня. Це допоможе залишатися зосередженим та завершити заплановане протягом певного періоду часу. Ніщо інше не зможе відволікти.

Легко втратити концентрацію, коли перед вами стоїть серйозна мета. Зрештою, для досягнення більшості цілей потрібні тижні або навіть місяці, і думка про майбутній довгий шлях може здатися страшною. Тому діліть великі завдання на дрібні. Завдання буде менш страшним і на ньому легше буде сконцентрувати увагу.

Спробуйте метод Reel It In

Цей метод допомагає перетворити відволікаючі чинники на цінні інструменти підвищення концентрації уваги.

Наступного разу замість того, щоб відволіктися на повідомлення від знайомих, цікавий пост в Instagram і т.д., зробіть паузу.

Закрийте очі. Зробіть глибокий вдих і порахуйте до 5. Подумайте про те, чи варто відволікатися. Якщо так, то чому і чи доведеться пошкодувати про витрачений час. Це дозволить вам прийняти обґрунтоване рішення про те, чи варто займатися цим, чи переорієнтуватися на поточне завдання.

Раніше "Телеграф" розповідав, як легко підвищити мотивацію. У цьому допоможуть лише 4 психологічні трюки.