Церковне свято 23 червня: що потрібно зробити цього дня, щоб отримати "живлючу" силу

Читать на русском
Автор
1145
День Трійці та День пам’яті святої мучениці Агрипіни 23 червня
День Трійці та День пам’яті святої мучениці Агрипіни 23 червня. Фото Freepik

Після переходу на новий церковний календар безліч свят змістилися у датах

Сьогодні, 23 червня, головним церковним святом є Свята Трійця. Щороку вона відзначається на 50-й день після Великодня. Також у неділю православні віруючі вшановують пам’ять мучениці Агрипіни Римської.

"Телеграф" розповів, які прикмети існують у цей день і що важливо зробити, щоб отримати "живлючу" силу. Варто прислухатися до давніх традицій.

Святкування Святої Трійці

Це одне з 12 найважливіших християнських свят. Цього дня заведено ходити до церкви та святити трави та букети польових квітів, які потім потрібно покласти біля ікон. Свої будинки у свято заведено прикрашати молодими гілками дерев, наприклад, липи, акації, горіхи або клена. Вважається, що таким чином ви захистите свій будинок від злих духів.

Це сприятливий день для збирання трав, згідно з повір’ями, трави, зібрані на Трійцю, мають посилену лікувальну силу. Ще це свято підходить для сватань. Традиційно, Трійцю проводять за столом у колі рідних та близьких.

День пам’яті мучениці Агрипіни Римської

Свята Агрипіна була родом із Риму, її спіткала мученицька смерть за те, що вона присвятила себе служінню Богу. Її піддали жорстоким тортурам, але вона залишалася стійкою у своїй вірі. Від тяжких травм вона померла у камері. Після смерті її тіло перенесли до Сицилії, де над її гробницею відбувалися численні чудеса. Цього дня віруючі відвідують богослужіння, моляться за допомогу та заступництво святої Агрипіни, а також згадують її подвиг та стійкість у вірі.

Традиції 23 червня

У день Агрипіни заведено купатися в природних водоймах або паритися в лазнях, тому що вважалося, що вода в цей день має "живлючу" силу, отриману від сонця і робить людей здоровішими. Щоб прогнати від свого ґанку погань, 23 червня жінки залишали на порогах пучки кропиви, яка захищала родину від злих духів. Також вони просили у святої допомоги при недугах та захворюваннях.

"Телеграф" повідомляв раніше, коли відзначається День Святого Духа. Дізнайтеся, що це за свято і що не можна робити цього дня.