Орхідея цвістиме місяцями: чим її полити

Читать на русском
Автор
707
Орхідея цвістиме, мов скажена
Орхідея цвістиме, мов скажена. Фото pixabay.com

Активоване вугілля захистить рослину та сприятиме її цвітінню

Далеко не всі купують орхідеї до колекції своїх домашніх рослин. Декому не подобається її вигляд без цвітіння, інші побоюються примхливості рослини.

Однак інколи "вмовити" орхідею зацвісти не так складно, а допомогти цьому може копійчаний засіб, що є в кожній аптечці. Йдеться про активоване вугілля, інформує "Телеграф".

Як "змусити" цвісти орхідею

Так, якщо орхідея здорова, полив налагоджений, але після скидання квіток вона не поспішає знову цвісти, можна спробувати її обережно підживити.

Субстрат, у якому зростають орхідеї, зазвичай дуже бідний. Однак надмірне додавання поживних речовин може зашкодити рослині. Вугілля, навпаки, допоможе зробити ґрунт більш повітропроникним, сприяючи кращому кореневому диханню та поглинанню поживних речовин. Воно також поглинає зайву вологу при надмірному поливі. Достатньо рівномірно розмістити кілька таблеток вугілля у горщику.

Якщо подрібнене або розтовчене активоване вугілля розсипати по субстрату, воно буде виконувати роль мульчі, захищаючи поверхню ґрунту та запобігаючи розвитку грибкових інфекцій.

Активоване вугілля можна додавати у воду для поливу орхідей, особливо якщо використовуєте метод занурення. Таку процедуру корисно проводити раз на кілька місяців. Вугілля допоможе запобігти кореневій гнилі, виконуючи роль профілактичного засобу. Достатньо помістити кілька цілих таблеток у воду. Як ефективний сорбент, вони поглинуть всі небажані речовини, що покращить стан рослини і стимулюватиме її цвітіння.

Раніше ми писали, які рослини відлякують комарів. Їх варто посадити біля альтанки.