День шоколадного еклера 22 червня: як його святкують в Україні та світі

Читать на русском
Автор
Яке свято в Україні та світі 22 червня Новина оновлена 22 червня 2024, 08:48
Яке свято в Україні та світі 22 червня. Фото Freepik

В цей день також вшановують пам'ят жертв Війни в Україні

Сьогодні, 22 червня, у світі святкують День шоколадного еклера. Це свято відзначається на честь смачного тістечка із заварним кремом у шоколадній глазурі. Також в цей день згідно з новим календарем, відзначають день пам’яті священномученика Євсевія, єпископа Самосатського.

Точно не відомо, де винайшли еклери, однак дехто стверджує, що він походить із Франції, а хтось каже, що зі Швейцарії чи Австрії. Назва "еклер" перекладається як "блискавка", однак сенс назви невідомий.

У День шоколадного еклера люди ласують смачним десертом і діляться фото у соцмережах. Для цього використовують хештеги #ChocolateEclairDay або #NationalChocolateEclairDay.

В Україні та святі також в цей день відзначають День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни. Саме в цей день почалася нова фаза Другої світової війни на території Радянського Союзу. За роки війни Україна зазнала найбільших втрат. За Батьківщину своє життя поклало 5 мільйонів українських військових, 5 мільйонів мирних жителів.

Які ще свята відзначають 22 червня

  • В цей день також відзначають День підморгування кішкам і Міжнародний день Фольксвагена Жука.
  • В США святкують День цибулевих кілець, День радлера, День здорового глузду, у Сальвадорі — День вчителя.

Іменини 22 червня

День ангела в цей день святкують Василь, Гавриїл, Геннадій, Григорій, Уляна, Юліана.

Раніше "Телеграф" розповідав, коли в Україні відзначають Петра й Павла за новим стилем у 2024 році. До свята залишилось зовсім трохи.