Свято 19 червня: що не можна робити сьогодні, щоб не "утекли" з дому гроші

Читать на русском
Автор
1603
Яке сьогодні свято — День фермера в Україні
Яке сьогодні свято — День фермера в Україні. Фото Freepik

Сьогодні українці святкують День фермера, а віряни вшановують брата Христа — апостола Юду

Сьогодні 19 червня християни східного обряду згадують апостола Юду – брата Господнього по плоті. До переходу церковного календаря на новоюліанський стиль ця подія відзначалася 2 липня.

Юда був сином праведного Йосипа Обручника від його першої дружини, яка на той час уже померла. Юда Фаддей був частиною найближчого оточення свого брата Ісуса Христа і входив до дванадцяти учнів Спасителя. За походженням Юда був із роду царя Давида і з дитинства багато допомагав Ісусові.

Також сьогодні церква вшановує великомученика Зосима Аполлоніадського, який жив наприкінці I- початку II тисячоліття у Фракії. З незапам’ятних часів було заведено молитися цьому праведникові про звільнення від гнітючого почуття несправедливості та будь-якого підбурювання.

Зосим постраждав за свою віру. Він відмовився приносити жертву язичницьким богам, за що святого обезголовили.

Традиції та прикмети на 19 червня

Зосим у народі пов’язаний з бджолами, нібито у цей день комахи трудяться особливо завзято. За старих часів 19 червня бджолярі намагалися не турбувати комах. Якщо їм доводилося проходити повз вулик, вони вимовляли спеціальний заговір, щоб не накликати на себе і свою родину лиха і нещастя. Також вважалося, що цього дня бджоли жалять лише грішників — злих та заздрісних людей.

Здавна в день Зосими Бджоляра з поведінки бджіл пророкували погоду:

  • Бджоли не вилазять із вулика — незабаром піде дощ.
  • Бджоли мляві та сонні – попереду похолодання та нічні заморозки.
бджоли на пасіці
Фото: freepik
  • Бджоли злі і намагаються вжалити — до посушливої погоди.

Що не можна робити 19 червня

  • Вбивати бджіл, завдавати шкоди вуликам та пасіці – комахи більше ніколи не повернуться до господаря.
  • Пасічникам хвалитись своїми успіхами — після цього меду більше не буде.
  • Перераховувати бджіл на пасіці – комахи можуть захворіти та почнуть помирати.
  • Дарувати чи продавати мед – гроші "втечуть" з дому і скоро не повернуться.
  • Давати гроші у борг – до фінансових втрат.

У кого іменини 19 червня

Цього дня іменини святкують Варлаам, Іван та Марія.

Які сьогодні ще свята в Україні та світі

Щороку 19 червня в Україні відзначають День фермера. Свято було започатковане Указом Президента України від 18 червня 2020 року. Представники цієї важливої професії в наші дні постачають нас продуктами харчування, займаються тваринництвом та підтримують сільську економіку.

У світі в цей день зустрічають Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, Всесвітній день поінформованості про серповидноклітинну анемію (World Sickle Cell Day), Міжнародний день прогулянки, Міжнародний день коробки (International Box Day), Всесвітній день дитячого футболу, День спиртоглотів, День мартіні, День спостереження за хмарами.

У США сьогодні День кота Гарфілда, День визволення рабів (День емансипації, Freedom Day, Juneteenth), Національний день годинника, День тварин у кіно (National Pets in Film Day), День операційної системи FreeBSD. У Парагваї – День посадки дерев, у Британії – День поцілунків, в Уругваї – День "Більше ніколи" (Never Again Day, Birthday of Jose Artigas).

Раніше ми писали, коли відзначають Трійцю в Україні 2024 року. Це також називають День святої Трійці, П’ятидесятниця, Зелене свято.