Померла легендарна французька акторка Анук Еме

Читать на русском
Автор
783
Анук Еме було 92 роки
Анук Еме було 92 роки. Фото Getty Images

27 квітня акторка відсвяткувала 92-річчя

Легенда французького кіно, зірка оскароносного фільму "Чоловік і жінка" Анук Еме померла у вівторок, 18 червня. Акторці було 92 роки.

Про трагічну подію повідомив агент акторки для france24. Анук Еме була однією з найкращих акторок минулого століття.

Біографія Анук Еме

Народилася акторка, справжнє ім’я якої Ніколь-Франсуаза Флоранс Дрейфус, в Парижі 27 квітня 1932 року. З дитинства вона займалася балетом. Вже у 1946 році Анук Еме зіграла у невеличкому епізоді у фільмі "Будинок над морем", а фільм "Веронські коханці" режисера Андре Кайата приніс перший успіх у 1948 році. Знімалася Анук Еме не тільки у Франції, а й в Англії, Італії та Німеччині.

Псевдонім з’явився в акторки після поїздки у Грецію. Він складений із грецького імені Анук і французького слова aimee — кохана. Тому Анук Еме — Анук Кохана.

Анук Еме
Фото: Getty Images

Найважливішим у кар’єрі акторки стала роль у стрічці "Солодке життя" відомого італійського режисера Федеріко Фелліні у 1960 році. Після цього головних ролей стає все більше, а згодом Анук Еме стала всесвітньовідомою. З 90-х років акторка стала все менше зніматися і почала більше часу приділяти родині.

Анук Еме
Фото: Getty Images

Фільмографія Анук Еме

За своє життя акторка знялася у понад тридцяти фільмах. "Будинок над морем", "У розквіті років", "Веронські коханці", "Золота саламандра", "Холодні перемоги", "Грозова ніч", "Баграна завіса", "Чоловік, проводжаючий поїзди", "Головою об стіну", "Погані зустрічі", "Я шукаю тебе", "Накип", "Монпарнас", "Солодке життя", "Страшний суд", "Вісім з половиною", "Чоловік і жінка", "Якби почати спочатку", "Стрибок у височінь", "Трагедія смішної людини", "Очі, губи", "Генерал загиблої армії", "Чоловік і жінка: 20 років потому", "Готова сукня".

Раніше "Телеграф" розповідав, що помер відомий британський актор Бернард Гілл. Знаменитість був зіркою "Титаніку" і "Володаря перснів".