Скористайтесь простими способами: як зберегти будинок прохолодним, коли вимикається електрика

Читать на русском
Автор
Спека влітку може сягати 40 та більше градусів за Цельсієм
Спека влітку може сягати 40 та більше градусів за Цельсієм. Фото Pixabay

Підручні засоби або прохолодний душ також будуть ефективними

Розпал літа та спеки в деяких областях припадає на значні обмеження в енергосистемі. В декого житло швидко нагрівається.

Як уникнути перетворення квартири в пічку та охолодити будинок без електрики, з'ясовував "Телеграф". Віяло або вентилятор на батарейках можуть бути корисними в такому випадку. Також варто тримати жалюзі та штори закритими протягом дня, щоб заблокувати сонячні промені та запобігти проникненню надмірного тепла.

Правила поведінки в спеку під час відключення електроенергії:

  • Залишайтесь в найпрохолоднішому місці. Це може бути навіть підвал. Якщо розпал спеки ще не настав, можна зробити швидке перехресне провітрювання. Якщо є можливість — можна піти в громадське місце, де працюють кондиціонери або просто прохолодно.
  • Уникайте використання газової духовки або плити, оскільки вони швидко нагріють вашу кухню та житлове приміщення.
  • Не відкривайте холодильник або морозильну камеру, якщо це не є нагальної потреби. Чим більше ви відкриваєте його, тим більше прохолодного повітря буде виділятися, і ваші продукти швидше зіпсуються.
  • Пийте багато рідини. Уникайте алкоголю та кофеїну, які можуть спричинити зневоднення.
  • Носіть вільний світлий одяг, щоб знизити температуру тіла.

Раніше "Телеграф" розповідав, як під'єднати роутер до повербанку, щоб мати інтернет навіть, коли немає електропостачання. В цього процесу є свої нюанси.