Фітофтори на помідорах не буде: ось чим обробити рослини

Читать на русском
Автор
2625
Грибкове захворювання атакує всі частини куща
Грибкове захворювання атакує всі частини куща. Фото shepetivka.com.ua

Рецепти народних засобів від фітофтори

Виростити томати на своїй ділянці не так вже й складно. Особливо якщо знати, як їх правильно поливати й чим удобрювати. Але дачникам необхідно зберігати пильність і стежити, щоб кущі не атакували хвороби та шкідники. Найчастіше помідори схильні до фітофторозу. За перших ознак цього грибкового захворювання необхідно терміново вживати заходів, щоб врятувати рослину.

Як боротися з фітофторою на томатах

Фітофтороз може вражати не лише томати, а й перець і картоплю. При чому захворювання атакує рослину знизу догори. Про його наявність можна дізнатися з характерних змін рослини. На листі томату з’являються бурі чи коричневі плями неправильної форми без чітких меж. Вони швидко розростаються, після чого листя засихає й опадає. На стеблах утворюються темно-бурі поздовжні смуги чи плями, але на плодах — вдавлені бурі плями, які швидко збільшуються у розмірах. Уражені плоди гниють.

У фітофтори є ворог – мідь. Вона містить речовини, що руйнують суперечки міцелію. Тому в боротьбі із захворюванням використовується мідний купорос або мідний дріт. Як пише shareinfo, дротом можна обернути стебло рослини. Або ж можна обережно проткнути стебло дротом. Але в деяких випадках це може призвести до зупинки зростання томатів.

Молоко та йод також використовують для боротьби з фітофторою, пише ОГО. 1 літр молока необхідно розвести у відрі води та додати 15 крапель йоду. Цим розчином обприскувати рослини кожні два тижні.

На початковому етапі захворювання можна використовувати дріжджі. 100 грамів засобу розвести у відрі води та обробити уражені кущі.

Раніше "Телеграф" публікував рецепт простого підживлення для огірків. Розчин із харчових продуктів посилить зростання рослин.