Подивіться у коморку: за допомогою чого можна зробити холодильник під час блекауту

Читать на русском
Автор
697
Продукти Новина оновлена 31 травня 2024, 13:12
Продукти. Фото iStock.com

Лід варто заморожувати завчасно

Тривале відключення світла може створити ще більші неприємності, наприклад псування продуктів у холодильнику. Є певні методи, як можна спасти продукти за допомогою копчення, соління, сушіння, бродіння та консервування. Однак є ще один лайфхак, який також допоможе не зіпсуватись їжі.

Створення саморобного холодильника можна досягти за допомогою принципу випаровувального охолодження. Як його зробити, розповість "Телеграф".

Холодильник Зеер (Zeer Pot)

Матеріали:

  • Два глиняні горщики (один більший, один менший)
  • Пісок
  • Вода
  • Тканина або рушник
  • Кришка або тарілк

Візьміть більший глиняний горщик і поставте його на рівну поверхню. Вставте менший горщик всередину більшого, залишивши проміжок між ними.

Після цього засипте простір між горщиками піском і щільно утрамбуйте його, щоб горщики були добре зафіксовані

Потім полийте пісок водою, щоб він став вологим, але не мокрим. Переконайтеся, що пісок постійно залишається вологим, додаючи воду за потреби.

Далі покладіть продукти всередину меншого горщика і накрийте верх горщика тканиною або рушником, змоченим водою, щоб сприяти випаровуванню.

Таку конструкцію краще поставити в прохолодне та добре провітрюване місце. Охолодження відбуватиметься завдяки випаровуванню води з піску.

Холодильник з Пінопласту та Льоду

Матеріали:

  • Пінопластові або полістирольні панелі;
  • Пакети з льодом;
  • Контейнери для зберігання продуктів;
  • Клей або скотч для ізоляції.

Для цього треба взяти пінопластові панелі й зробити з них коробку. Забезпечте щільне з'єднання панелей, щоб мінімізувати втрату тепла. Склейте або скріпіть панелі між собою за допомогою клею або скотчу.

Заздалегідь налийте у пакети води, аби отримати лід. Помістіть блоки льоду на дно або по боках коробки. Після цього можна класти продукти, але зауважте, що поруч з льодом краще зберігати продукти які вже заморожені. Потім закрийте коробку кришкою з пінопласту для максимальної ізоляції.

З плином часу лід буде танути, тому слідкуйте і змінюйте блоки за потреби.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, як листя салату можуть зберегти свою свіжість до 30 днів у холодильнику.